(044) 405-98-20

(044) 537-31-94

(044) 537-31-96

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ВДЕС

СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ
ВІТРОДИЗЕЛЬНОЮ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЄЮ

Вітродизельна електростанція (ВДЕС) представляє собою комбіновану електростанцію, яка створена на основі  вітроелектричних установок (ВЕУ), дизель-генераторів (ДГ), джерел безперебійного живлення з акумуляторними батареями (ДБЖ- АБ) та баластного навантаження (БН), які працюють сумісно.

Таким чином, комбінування ВЕУ та ДГ в єдину вітро-дизельну електростанцію є ефективним варіантом використання енергії вітру та дизель-генераторів для виробництва електроенергії.

Вітро-дизельна електростанція, окрім електричної енергії, може виробляти теплову енергію без додаткових витрат на її отримання. Це відбувається за рахунок утилізації тепла дизельних двигунів та утилізації надлишкової вітрової енергії, яка з’являється при  наявності вітру.

Система управління ВДЕС представляє собою автоматизовану систему, яка об’єднує обчислювальні, програмні і технічні засоби, підтримуючі двосторонній зв'язок з усім обладнанням ВДЕС, яке безпосередньо бере участь в процесі виробництва електроенергії.

Система управління ВДЕС призначена для управління процесом виробництва електроенергії за рахунок енергії вітру найбільш економічним способом та поповнення цієї енергії при зменшенні сили вітру за рахунок інших електротехнічних засобів (дизель-генераторів, джерел безперебійного живлення з акумуляторними батареями).

Складові системи управління ВДЕС:

 1. Шафа  комутаційна призначена для:
  • забезпечення підключення силових трифазних (220/380В, 50Гц) шин вводу і виводу;
  • відповідної комутації і захисту з допомогою автоматичних вимикачів та перемикачів шин вводу і виводу;
  • вимірювання потужності (з допомогою спеціальних датчиків і трансформаторів струму) енергогенеруючих пристроїв (ВЕУ, ДГ, ДБЖ-АБ);
  • забезпечення сумісної роботи з шафою управління, а також для автоматичного переключення (в тому числі на баластне навантаження)  вказаних шин.
 2. Шафа управління:
  • призначена для управління комбінованою електростанцією, яка  створена на основі дизельних генераторів та вітрових електричних установок;
  • сумісно з шафою комутаційною керує включенням та роботою дизель-генераторів, ВЕУ та іншим електротехнічним обладнанням ВДЕС.
 3. Програмне забезпечення знаходиться в панельному РС-контролері touch Graf, який вбудований на лицьовій стороні (дверях) шафи управління ВДЕС.
  • Забезпечує збір та відображення інформації, її арифметичну і логічну обробку в цілодобовому режимі з метою оптимального забезпечення електроенергією основного навантаження через шафу комутаційну.

На малюнку вище цифрою 3 позначений головний екран програмного забезпечення після його запуску. На головному екрані відображається робота ВДЕС в кожний момент часу.

Система управління ВДЕС забезпечує в залежності від основних факторів: швидкості вітру, основного навантаження та ступеню зарядки акумуляторної батареї джерела безперебійного живлення, автоматичне переключення обладнання станції в один із чотирьох режимів роботи : “ДГ, ДБЖ-АБ“, “ВЕУ, ДГ, ДБЖ-АБ“, “ВЕУ, ДБЖ-АБ, БН“,“ДБЖ-АБ “.

 • В режимі “ДГ, ДБЖ-АБ“ працюють дизель-генератори. В початковий момент, до включення дизель-генераторів, електроенергія витрачається з джерела безперебійного живлення з акумуляторною батареєю.
 • В режимі “ВЕУ, ДГ, ДБЖ-АБ“ працюють вітро-електричні установки та дизель-генератори. При роботі ВЕУ у повну потужність надлишок електроенергії йде на зарядку ДБЖ-АБ.
 • В режимі “ВЕУ, ДБЖ-АБ, БН“ при надлишку генерованої електроенергії відбувається відтік зайвої електроенергії на зарядку ДБЖ-АБ та баластне навантаження.
 • В режимі “ДБЖ-АБ“ працює тільки джерело безперебійного живлення з акумуляторною батареєю. Час перебування станції в режимі “ДБЖ-АБ“ залежить від ступеню зарядки акумуляторної батареї джерела безперебійного живлення. Режим використовується як перехідний до включення дизель-генераторів.


сайт создан компанией создание разработка сайтов